wtorek, 9 września 2014

Foto-grafika, afrykańskie inspiracje: David Nal-Vad i Denis Rouvre

Denis Rouvre, akt, akt kobiecy i portret Denis Rouvre, akt, akt kobiecy i portret Denis Rouvre, akt, akt kobiecy i portret Denis Rouvre, akt, akt kobiecy i portret
"Co-Incidence": wspólny projekt rzeźbiarza i malarza Davida Nal-Vada i fotografika Denisa Rouvre. Seria powstała jako wynik potraktowania fotografii jako "podkładu" dla twórczości malarskiej.

David Nal-Vad urodzony w 1954 roku rzeźbiarz francuski, który część swojego dzieciństwa spędził w Gabonie i po odbyciu studiów artystycznych we Francji powracał do Gabonu w poszukiwaniu artystycznych inspiracji. David Nal-Vad na na swoim koncie ponad 80 wystaw.

Denis Rouvre (Francja), absolwent l'École Louis Lumie`re w 1987 roku specjalizuje się w fotografii portretowej. Jego prace były publikowane w wielu gazetach, jak Elle, Geo, GQ, L'Équipe, Télérama, Te^tu, L'Express, Le Monde, Le Nouvel Observateur, Libération, Madame Figaro, Marie-Claire, Photo, Premie`re, Psychologie Magazine. Jego prace zostały wytypowane i wystawione na Rencontres d'Arles w 2005. Fotografie ocalałych z tsunami w Japonii publikowane w The New York Times Magazine zdobyły 3 miejsce World Press Photo 2012 w kategorii portretu. Otrzymał drugą nagrodę World Press Photo w 2013 roku serię Sumo oraz nagrodę Hasselblad Masters w 2012 roku. Seria After meeting zdobyła II miejsce w konkursie Sony World Photography Award 2011, a seria Lamb drugie miejsce World Press Photo 2010. (http://fr.wikipedia.org/wiki/Denis_Rouvre)

Serię Photos-peintures i poświęcony jej artykuł  Ethnic w wird.com.ua  anonsujemy również ze względu na ich relacje z wcześniej prezentowaną fotografią Jimmiego Nelsona. Oczywista różnica jest ta, że Nelson tworzy artystycznie piękny dokument, podczas gdy seria Ethnic Denisa Rouvre jest realizacją projektu plastycznego będącego wynikiem etnicznej inspiracji. Pokrewieństwa z Nelsonem wyraźnie widać w innych, dokumentalnych seriach Denisa Rouvre dostępnych na jego stronie http://www.rouvre.com/.

http://www.nalvad.com/photos-peintures.php
http://www.rouvre.com/
http://www.fotografenwerk.com/02-37-fotograf-Denis-Rouvre.htm
http://fr.wikipedia.org/wiki/Denis_Rouvre
http://wird.com.ua/archives/98877
http://500photographers.blogspot.com/2011/04/photographer-278-denis-rouvre.html
http://debuenosaires-conamor.blogspot.com/2013/01/ethnic-by-denis-rouvre-david-nal-vad.html
http://www.anti-glamour.ru/denis-rouvre-proekt-ethnic-25-foto/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz